Bilgi Devim

  • Become a Fan!
  • Subcribe to Our RSS Feed

Bağcılar Belediyesi Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Posted In Bağcılar, Belediyeler, Haberler, istanbul, Ne Nerede - By bilgidevim on Cumartesi, Kasım 15th, 2014 With 1 Yorum

bağcılar

Bağcılar Belediyesi Nerede Nasıl Gidilir Yol Tarifi

Bağcılar

Tarihçesi ve Konumu  :

Bağcılar, İstanbul´un hızla gelişen bir ilçesidir. TÜİK tarafından yapılan Adrese Dayalı Nüfus Sayımına göre 2013 nüfusu  752.250´dir. Bağcılar, nüfus olarak İstanbul´un en büyük ilçesi durumundadır. İlçemizde eğitim çağındaki nüfus sayısı 145.000 olup, İlçe nüfusunun yaklaşık 1/5´ini öğrenciler oluşturmaktadır.

İstanbul ilinin Avrupa yakasında, Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Bağcılar, Avrupa- Asya yakası üzerindedir. Edirne-Ankara arasında yapılmış, Türkiye´nin en önemli Otobanı olan E-80 (TEM) otoyolunun 0-2 güzergahı ile bu güzergahın D-100 (eski E-5) Otoyolunun, güneybatı ve kuzey-doğu ekspres bağlantıları arasındaki  Bağcılar ilçesi bir geçit özelliği taşımaktadır.

Bağcılar, İSTOÇ, MASSİT, OTO CENTER, gibi iş alanlarının bulunduğu bir ilçe olarak, ülke ekonomisinde de önemli bir yere sahiptir. Tekstil ve ayakkabı sektörünün yanında, basın ve medya sektörünün büyük bir kısmı da ilçemizde faaliyet göstermektedir. Halkımızın ekonomik seviyesi de hızla yükselmektedir.

 

Bağcılar Belediye Başkanlığı Adres :

Güneşli Mahallesi  Kirazlı Caddesi No:1  34200   Bağcılar / İSTANBUL

 

Bağcılar belediyesi bilgisi dışında bağcılar da çilingir kapı oto kasa servisi ve kilit değiştirme kale kilit çilingir hizmeti için en doğru adres bağcılar çilingir  tercih edebilirsiniz.