Bilgi Devim

  • Become a Fan!
  • Subcribe to Our RSS Feed

Bebeklerde Gaz Sorunu Nedenleri Çözümleri

Bebeklerde Gaz Sorunu Nedenleri ve Çözümleri

Gaz – Herkes ne kadar büyük veya küçük biz, o var. Biz geğirme ya da diğer ucunda geçirerek ortadan kaldırmak. Bir gün gazı 14 23 kez geçen yetişkinler hem de çocuklar için normaldir. tamamen doğal ve kaçınılmaz olsa da, bu utandırıcı olabilir. Ayrıca, gaz kolayca geçmez zaman, ağrı genellikle sonuçları … mide rahatsızlığı, şişkinlik ve kramp.

Çocuklar hassas sindirim sistemleri geliştirmek ve etkin bir şekilde sindirim sistemi yoluyla gaz taşımak için öğrenmek gibi gaz yol açtığı rahatsızlık karşı özellikle hassastır. nedenleri, belirtileri azaltmanın yollarını anlamak ve tedavi çok rahatlama bulmanıza yardımcı olacaktır. Bir çocuk sürekli ağrılı veya aşırı gassiness varsa bu daha ciddi bir sağlık sorununun işareti olabilir gibi, bu doktorunuzun dikkatine getirilmelidir.

Gaz Nedenleri
Sindirim yollarında gaz (yani, yemek borusu, mide, ince bağırsak ve kalın bağırsak ise)

Gaz Nedenleri

gaz ilk ortak kaynak ağız yoluyla alımıdır. Hava yutma (aerophagia) midede havanın sık nedenidir. yeme ve içme ve yemek yerken konuşurken herkes havanın az miktarda yutar. Ancak, yeme ya da hızla içme daha fazla hava girişi olur. Mümkün olduğunca rahat bir şekilde, daha yavaş yeme önemli ölçüde yuttu hava miktarını azaltabilir gıda daha iyi çiğneme, (bu kadar zor! çocuklar için olabilir) ve. Büyük çocuklar için, sakız ve sert şeker emme önlemek için de yararlı olur.
Ağlama da mide daha fazla hava getirmektedir. ağlama bir miktar iletişimin önemli bir parçası olarak tüm çocuklarda normaldir. Bebeklerin ihtiyacı nasıl iletişim Ağlamak basitçe. ‘Ağlama Bebek tulumları ayrıca, sıcak, yalnız, aç, soğuk, rahatsız ya da bir bebek bezi değişim ihtiyacı olduğunu gösterebilir. Onlar duyguları ile başa çıkmak için öğrenmek gibi ya da sadece bir ruh hali olabilir ağlıyor. onlar sadece dünyaya alışmak gibi bir çok bebekler, hiçbir belirgin nedeni ağlama dönemleri geçmesi. genel nedenleri, çocuklarda Crying sindirim sistemlerine hava yutmak için. Bu hava kabarcıkları kendi midede sıkışıp ve / veya bağırsak için geçmiş olsun. Gaz ağrısı da ağlama sırasında yutulan havanın doğrudan bir sonucu olabilir.

genellikle yaşamı tehdit mideye, bu nedenle, daha fazla hava girişi ağlama vb. Diş etleri genellikle boğaz ve Diş çıkarma sırasında ekstra tükürük üretimi mide neden enzimler içerir. Tüm bu genellikle daha çocuk gassier ve daha sinirli yapabilir ve böylece döngü devam, hangi ağlama sonuçlanır.

 

Geğirme ve Hıçkırık

yolu en yuttu hava – azot, oksijen ve karbondioksit içeren – mide geğirme veya geğirme yoluyla bırakır. Yutulan hava aynı zamanda hıçkırık neden olabilir. diyafram, göğüs alt kısmında bir kubbe şeklinde kas, tahriş olduğunda Hıçkırık oluşur. diyaframı tahriş Bazı şeyler mide ya da boğazda, çok hızlı ya da çok fazla bir tahriş yeme, ya da sinir ya da heyecan hissediyorsun. Genellikle, hıçkırık sadece birkaç dakika sürer. hıçkırık bazı durumlarda günlerce ya da haftalarca sürebilir, ama bu çok sıradışı ve genellikle başka bir tıbbi sorun bir işaretidir.
Bir çocuk hıçkırık veya burps yerken, bu çok fazla hava beslenme sırasında yutulan ediliyor gösterebilir. Yine, (gulping kaçının) daha yavaş ve sakin bir şekilde yemek ve iyi çiğnemek hava girişi ve yardım sindirim azaltmak gerekir. çok payet kullanmaktan kaçının. Gaz midede kalır ne zaman, o sadece kısmen emilir ince bağırsağın içine hamle çünkü Tüm bu sindirim sistemine giren ve alt sindirim sistemi bu belirtiler veya semptomlar yaratmaktan çok fazla gaz önleyecektir. Gerisi o rektum aracılığıyla piyasaya sunulmadan önce, kramp ve şişkinlik gibi diğer ağrılı semptomlara neden olabilir kalın bağırsak içine gitti.

 

Şişkinlik ve Sinirli Mide

Gaz yüzdürme ve gaz cepleri üst ve alt bağırsak sıkışıp olabilir vardır. Gaz engelleyen veya mide suyu akışını durdurmak ve inşa edilecek basınca neden olan bir mantar gibi davranır. Bu basınç, ağrılı şişkinlik ve karın şişmesi neden olur. Gaz cepler midede oluşturması durumunda, bu rahatsızlık veya ağrıya neden mide gerilmek neden olabilir.

Reflü (Cezir)

Midede gaz birikmesi de geri yaygın olarak bilinen yemek borusu, geliyor mide içeriğinin sonuçlanır baskı oluşturabilir “reflü.” Bu 1 yaşından küçük bebeklerde daha sık olmasına rağmen çocuklar, herhangi bir yaşta reflü olabilir. Birçok yetişkin de birinci elden biliyorum Reflü, çok acı verici olabilir. Genellikle, onlar bir yatay konumda iken geceleri çocukları uyanmak göğüs veya midede yanma hissi gibi geliyor. Bir çocuk obez ise, nedeni özofagus kası dinamikleri değişikliği, ortaya çıkan reflü daha büyük bir şans var. Reflü ayrıca gıdalarda tarafından tetiklenebilir. Ortak sanıklar yağlı hızlı yiyecek, baharatlı gıdalar, narenciye gıdalar, nane, çikolata, kafein ve yeme büyük öğün ya da yatmadan çok yakın bulunmaktadır.

Sindirilmemiş Gıdaların Dağılımı sırasında Gaz Neden Olduğu alt gastrointestinal bölgede Belirtileri
Kompleks karbonhidratlar (şeker, nişasta ve lif birçok yiyecekte bulunan) ve selüloz normalde çünkü insan vücudunda bir sıkıntısı ya da belirli enzimlerin yokluğu üst gastrointestinal sindirilir değildir. sindirilmemiş gıda daha sonra normal, zararsız bakteriler yiyecek yıkmak kalın bağırsak, üreten hidrojen, karbon dioksit ince bağırsaktan geçer ve bazı kişilerde, metan. hidrojen sülfür gibi gazları İz, karakteristik, hoş olmayan koku sorumludur. Bu gazların miktarları önce büyük ölçüde kalın bağırsağa varmadan gastrointestinal (Gİ) sistem tarafından absorbe olmamıştır kolonda yaşayan ve sindirmek veya fermente bakteriler, gıda bağlıdır. karbonhidrat şeklinde kolona ulaşır sindirilmemiş gıda miktarı diyet ve ne kadar iyi kişinin GI çalıştığını ile değişebilir.

Gaz yan ürünü sindirim normal olsa herkes bu belirtiler olmasına rağmen, bu şişkinlik ve ağrıya neden olabilir. Rahatsızlık vücut yapar ve ne kadar hassas bir kişi kalın bağırsakta üretilen gaza ne kadar gaz bağlı olabilir.

 

Diyet te Değişiklik Yap

yemek ve içmek önlemek veya gaz hafifletmeye yardımcı ne Değiştirme. Karbonhidrat içeren gıdaların pek çoğu gaz neden olabilir. Nişastalı karmaşık karbonhidrat, daha karmaşık bir karbonhidrat, gaz neden olmak için daha yüksek olan eğilimidir. Patates, mısır, buğday ve birçok diğer nişastalar genellikle gaz bol üretmek kalın bağırsak, çoğunlukla parçalanırlar. Buna karşılık, yağlar ve proteinler (bazı proteinler gaz kokusu yoğunlaştırmak olsa) biraz gaz neden olur. onlar yetişkinlerde olduğu gibi yaygın gaz üretmek için bilinen gıdalar çocuklarda aynı etkiye sahip olabilir. Hatta bebek için emzirme anne geçirilebilir. Bazı gıdalar nedeniyle gaz miktarı kişiden kişiye değişebilir olsa da, gaz büyük bir fark yapabilir neden gıdalar aşağı kesim. Yine, tüm miktarına bağlıdır ve bakteri türleri her kişinin kalın bağırsakta yer alır. Gaz üreten gıdalar bir gıda intoleransı (veya gıda duyarlılığı) olmadıkça, tamamen elimine edilmesi gerekmeyebilir. Bazen, az miktarda yeme şişkinlik azaltmaya yardımcı olacaktır. Deneme yanılma genellikle kişinin kendi sınırlarını belirlemek için en iyi yoldur.

yaygın olarak gaz, şişkinlik ve şişkinlik katkıda bulunduğu bilinen gıdaların aşağıdaki listede baktığınızda, birçok “sizin için iyi” olduğunu göreceksiniz – onlar önemli besin yarar sağlar. doğru bir gaz üreten ve değil mi yiyecekleri kısıtlamak yok ki, semptomların da eşlik bir sorun teşkil hangi gıdalar tanımlanması önemlidir nedeni budur.

Karın Sakin Gaz Dergisi bunu gerçekleştirmek yardımcı olabilir. milimetrik gıdalar sindirim rahatsızlığa neden gibi görünüyor / içecekler yardımcı olması için kullanacağız. (Potansiyel gaz üreten suçluları ve tutarları açın. Ayrıca çocuğunuzun geçer kaç kez gaz takip). Alışkanlıkları ve belirtileri yemek hakkında sorulara cevap yardımcı olmak için, doktorunuzla paylaşmak için yararlı olabilir.

Gaz üreten gıdalar genellikle şekerlerin (fruktoz, laktoz, rafinoz veya sorbitol) ve / veya çözülebilir lif ihtiva eder. Bu maddelerin midede sindirilir değil, çünkü bunlar bakteri onları yıkmak bağırsaklara aşağı onların önünü açmak. Bu sürecin sonucudur bağırsaklarda gaz sürümüdür.

Burada sık gaz yol açtığı bilinen gıdaların listesi aşağıdadır:

enginar, kuşkonmaz, fasulye, brokoli, brüksel lahanası, lahana, havuç, karnabahar, kereviz, salatalık, mercimek, soğan,: – 1. Sebze ve Bakliyat onlar rafinoz ve / veya fruktoz içerdiğinden aşağıdaki sebze bu listeye üzerine kendi yolunu yaptık bezelye, patates, turp, yeşil biber, turnips.Hint: Eğer kuru fasulye ile yemek gece suda ıslatın, sonra suyunu dökün ve temiz suya batırılmış fasulye pişirin. Bu soğutma işlemi sonrasında fasulye doğal şekerlerin miktarını azaltmak ve gaz ve şişkinlik önlemeye yardımcı olabilir.
2. Meyve – Özellikle meyve fruktoz, sorbitol ve / veya çözünebilir lif içerir: elma, kayısı, muz, portakal, şeftali, armut, kuru erik, kuru üzüm.
3. Süt Ürünleri – laktoz (süt şekeri) muhafaza edin. Eğer laktoz intoleransı tanısı edilmemiş olsa bile, gaz o yeme süt ürünleri sonuçları bulabilirsiniz: (örneğin birçok ekmek, tahıl ve salata sosları,) süt, peynir, dondurma, süt ürünlerini içeren işlenmiş gıdalar .Hint: Eğer Eğer laktoz intoleransı gibi süt kolaylığı ve Lactaid olarak laktaz enzim takviyesi, var, süt ürünleri ile alınabilir gıda laktozu yıkmak yardımcı olur.
arpa, keten tohumu, yulaf kepeği, buğday: – 4. Bazı Tahillar kepekli tahıllar sizin için oldukça sağlıklı olmalarına rağmen, bazıları aşırı gaz katkıda bulunabilir çözünür lif ve / veya rafinoz içerir.
5. Hafif Gıdalar – onlar sorbitol içermeyen emin olmak için şekersiz şekerler ve dişeti etiketlerini okuyun. Kuruyemiş ve (ayçiçeği ve haşhaş tohumu gibi) tohumları gaz üretiminde sorunlu olabilir bu nedenle sık sık çözünür lif için iyi bir kaynaktır ve.
6. İçecekler – Bazı içecekler bağırsak gazı katkıda bulunabilir bütün bunlar fruktoz, sorbitol ve / veya karbonatlaşma içerebilir: gazlı içecekler ve diğer gazlı içecekler, meyve içecekleri, meyve suları.

Çocuklarda önleyin ve Gaz Azaltmak için İpuçları Gözden Geçirme:
gaza neden gıdalar azaltması
Bol su, sivil “gazlı” sıvı ve açık çorba içmek
daha yavaş yemek ve iyi çiğnemek ederek yutmak hava miktarını azaltın
, Sakız sert şeker emme ve içme çeşmeleri içme kaçının
egzersiz sık sık
Lif şeyler birlikte hareket ediyor
Eğer dürtü hissediyorum zaman tuvalet önlemek değil, tuvalete gitmek
Derin nefes alma ve görselleştirme gibi gevşeme tekniklerini öğrenmek
Bir tutmak Dergisi
yiyecek ve size en fazla sorunlara neden gibi görünüyor miktarda bir kenara yazın. Ayrıca, gaz geçiş sayısını takip edebilirsiniz.

Keep Karın Calm kez ihtiyaç için kullanışlı. Bir indulges bile, ortaya çıkan gaz, kramp ve şişkinlik muzdarip artık bir ihtiyaç yoktur.
Hala gaz rahatsız ise, bu daha ciddi bir sağlık sorunu işaret edebilir ve doktorunuzun dikkatine getirilmelidir.

  • Başakşehir çilingir
  •