Bilgi Devim

  • Become a Fan!
  • Subcribe to Our RSS Feed

Bebeklerin tuvalet eğitimi nasıl olmalıdır

Posted In anne, bebek, bebek eğitimi, çoçuk eğitimi - By bilgidevim on Pazartesi, Ekim 24th, 2016 With No Comments »

Genellikle doğumdan 4 ay arasında – Ayrıca “eleme iletişim” ya da denilen “doğal bebek hijyen,” bebek lazımlık eğitimi çok erken yaşta tuvalete ya da lazımlık için bebeğinizi tanıtan bir uygulamadır.

bir kaka ya da çiş tahmin zaman en yakın tuvalete kendi bebeği yarış tamamen bu önlemek bezi yapmak Bazı ebeveynler. Diğerleri açık ve kapalı çocuk bezi kullanın. 18 ay, çoğu durumda, çocuklarının “mezun” – onlar tuvaleti kullanmak ve başarılı oraya kendileri almak zorunda yani, biliyorum.

Bir çok genç bebek eğitim lazımlık kavramı birçok Amerikalı anne radikal görünse de, bu yeni bir fikir değil. 1950 öncesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde çoğu çocuk tuvalet 18 ay tarafından eğitildi. Ve bugün, çoğu Afrika, Asya ve Avrupa bebekler ikinci doğum gününden önce iyi eğitimli.

Peki neden Amerikalı bebekler ve ebeveynleri bu yüzden onların bezi bağlıdırlar? Birçok bu tuvalet eğitimi yanı sıra tek kullanımlık çocuk bezi icadı hakkında uzmanların değişen görünümleri nedeniyle kısmen olduğunu düşünüyorum.

1950’li yıllarda, çocuk doktoru Benjamin Spock ve diğer uzmanlar tuvalet eğitimi için daha rahat bir yaklaşım savunan başladı. Ardından, 1960, pediatrist ve ebeveynlik uzmanı T. Berry Brazelton daha yumuşak, daha “çocuk merkezli” felsefesini savunan: O çocuk bezi vazgeçerek geldiğinde çocuk kendi takvimini takip etmesine izin ebeveynlerin teşvik etti.

Brazelton görünümü ve veliler ile başa çıkmak için daha kolay (onlar kadar bebekler ıslak hissetmiyorum emici konum) bebekler için daha rahat olma eğilimindedir atılan çocuk bezleri, aynı zamanda etrafında yakaladı. Bu çerçevede, bu tuvalet eğitimi ortalama yaşı kadar süründü hiç de sürpriz değil.

bebek lazımlık eğitimi avantajları nelerdir?

bebek lazımlık eğitimi çok daha az genel tuvalet eğitimi üzerinde çok az bilimsel veri var. Ancak savunucuları birçok avantaj İstem:

Bu ebeveyn-bebek bağı teşvik eder. Savunanlar o bebek lazımlık eğitimi daha yakın bebeğinize getiriyor iddia. Sürekli ortadan kaldırmak için yaklaşık olmanın belirtileri için bebeğinizin takip ediyoruz, çünkü diyorlar, sen kendi ihtiyaçlarına daha uyumlu olur. Jennifer Lynch, iki çocuk annesi (bebekler olarak eğitilmiş hem lazımlık) Bu konuda en iyi şey, çocuk daha bağlı konum olduğunu “, diyor. Eğer 3 aylık ile yaşıyorsanız bu ‘konuşma’ var. ”

Tekniği kullanmak Veliler de kucaklamak muhtemelen bağlanma tarzı ebeveynlik – gibi uygulamaları teşvik çocuklarının bakımı için bir yaklaşım , aile yatak , uzamış emzirme ve bebek yakın taşıyan bir sapan .

Bu sizin bebeğiniz için daha rahat. Bebek lazımlık eğitimi savunucuları onlar disposables giyiyorsun bile bebekler genellikle, çünkü bebek bezi rahatsızlık ağlamaya ve yaygara inanıyoruz ve onu bebek bezi serbest gitmek için izin vererek bebek döküntüler yedek olabilir.

Onun büyüyen bağımsızlığını uygulamak için bebeğinizi verir. O daha hareketli hale gelir ve veya “LAZIMLIK tarama” konulu “büyük boy tuvaleti kullanmak gitmek” onu teşvik etmek daha kolay olabilir şeyler kendi yolunu yapmak isteyen başlar gibi onun günlük bebek bezi değiştirme savaşları meşgul daha kendi.

Bu. Bebek bezi atıkları azaltır Çevre Koruma Ajansı’na göre, çöplüklere yüzyıllar ve tipik bir bebek için son tek kullanımlık çocuk bezleri yaklaşık 8,000 tanesi geçer. Bu yıkama ve teslimat için enerji ve diğer kaynakları ihtiyaç beri daha az bez çocuk bezi kullanarak da çevreyi yardımcı olur. Ve bebek bezi kullanımının azaltılması toprak için sadece iyi değil; o ailenin bütçesi için güzel bir mola.

Bu normal ve doğal. Bebek lazımlık eğitimi taklit anneler genellikle undiapered bebekler taşımak Afrika ve Asya’da, bölgelerinde kadınların zaman giyilen uygulamaları. Bir anne çocuğunu kendini rahatlatmak için yaklaşık olduğunu göstermektedir bir sinyal veya desen fark ettiğinde, o uzak vücudundan onu tutar: Bu anneler eleme ihtiyaçlarını tahmin öğrenerek onların çıplak dipli çocuklar tarafından kirli önlemek için yönetmek.

http://www.bilgidevim.com