Bilgi Devim

  • Become a Fan!
  • Subcribe to Our RSS Feed

Sağlıklı bir ilişki nasıl olmalı.?

Posted In Faydalı bilgi, Haberler, Nasıldır, Ne Nedir, Sağlık - By bilgidevim on Pazar, Haziran 7th, 2015 With No Comments »

SAĞLIKLI İLİŞKİ

Sağlıklı bir ilişki nasıl olması gerekir

ilişkinizin sağlıklı olup olmadığını bilmek nedir nasıl olmalıdır;

Bir ilişkinin erken evrelerinde dünyayı pembe görmek çok normaldir ve fakat zamanla şekillenmektedir bu durum.
Sağlıklı bir ilişki aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

– Güven –

Kıskançlık doğal bir duygudur, ama önemli olan kişinin kıskanç hissediyorum nasıl tepki vereceğini, çünkü bazen kıskanç hissediyorum normaldir;Sağlıklı bir ilişki olamaz. ortaklar arasında herhangi bir güven olmadan ilişki sağlıklı yürüyemez.

– Saygı –

Saygı başka her kişinin değerleri  anlamak anlamına gelir ve asla eşinizin sınırlarını sorgulamayınız.

– İyi iletişim –

Bunu duymak için sevmiyorum, çünkü eşiniz hakkında bir his bastırmak asla; Eşler aralarında iyi bir iletişim olduğunu ve açıkça birbirlerine ne düşündüğümü söylemelidir bu çok önemli bir olgudur.

– Destek –

İnsanlar karşılıklı olarak iyi ve kötü zamanlarda destek almak isterler : teselli ve zor zamanlarda destek sunmak için size, eşinize hem başarıları sizi tebrik kapalı olmalıdır.

– Eşitlik –

sağlıklı bir ilişkide her zaman  adil bir denge gereklidir, aksi takdirde ilişki güç mücadelesi haline gerekir.

– Herkes için zamanı –

Sağlıklı bir ilişkide taviz olmalı ve birlikte olmak için kullanılan herkes kendi zaman zevk gerekir; Onlar arkadaşlarını görmekten vazgeçmesi ya da zevk faaliyetleri terk etmemelidir.

Sağlıksız ilişkiler

Sağlıksız bir ilişki özellikleri, saygı eksikliği, kontrol ve küfürlü eylemler, sahip bir ortak tarafından fiziksel veya sözlü olsun ; Bu bağımlıları davranış bu tür onlar için normaldir etrafında büyümüş çünkü çoğu zaman genellikle, ama gerçek bir şey olmasıdır.Bir ilişkinin sağlıklı olamaz çünkü kişi, eşiniz bir çocuk, diğer ortak kendinize özen olarak istismar edildiğini bilmek kötü hissediyorum mümkün olsa diğer egzersizler eğer küfürlü davranış.