Bilgi Devim

  • Become a Fan!
  • Subcribe to Our RSS Feed

Spor içecekleri hakkındaki gerçekler

Posted In Faydalı bilgi, Haberler, Ne Nedir, Sağlık - By bilgidevim on Pazar, Haziran 7th, 2015 With No Comments »

Spor içecekleri hakkındaki gerçekler

Bir hafta Londra Olimpiyat Oyunları’nın başlamasından önce, BBC spor performansınızı yardımcı besin takviyeleri 101 yayınların gözden sonuçlarını sundu spor ürünleri, gerçekten hikaye yayınladı. Bu yayınları analiz ekibi Carl Heneghan’ın, halk sağlığı konularında bilimsel kanıtları gözden adamıştır Oxford Üniversitesi’nde bir epidemiyoloji tarafından yönetilmektedir. Spor içecekleri ile ilgili olarak, takım kanıtların kalitesi, atletik performans arttırmak demek sonucuna varmıştır yoksul ve düşük olmasıdır performansa, içme yutmak arasındaki ilişkinin etkisi-gücü boyutu ve geliştirmek dayanıklılık sporcuların subelite ötesinde bu tür çalışmaların uygulama.

Ne firmalar katılmıştır?

Haberi şok olmak şaşırtıcı ve beklenenin aksine olmak zorundadır. Bu içeceklerin içeriğini elit sporcu ve eğlence yardımcı olur hissetmiş gibi bu vardır. Dahası, haber gibi spor içecekler gibi güçlü bir sanayi statükonun, çağırır, biz kaliteli bir BBC rapor var. Ama Heneghan ekibi bu nasıl geldiğini sonuçlar ? Onlar PepsiCo (Gatorade üretir), Coca-Cola (Powerade üretir) ve GSK sordu (üreten Lucozade) onların iddialarını dayandırdıkları bilimsel çalışmalarını kolaylaştıracaktır. GSK Şirket ayrıca ağırlık eğitim sonrası kas kütlesi iyileşme ve iyileştirme için içecekler üretmektedir gibi 1971 ve 2012 yılları arasında yapılan sadece 101 bilimsel çalışmalar sunarak cevap, 80’den fazla yayın, protein, vitamin, karbonhidrat ile takviyesi ele ya da sporcunun bağışıklık sistemi üzerindeki bu takviyeleri etkisi. Heneghan ekibi yaklaşık 18 yayınlarla kaldı sadece su içeren diğerlerine göre egzersiz (yani spor içecekleri) sırasında yutulur karbonhidrat ve tuzları ile içki analiz.

Biz terimleri performans, hidrasyon ve egzersiz tanıtmak PubMed bibliyografik arama varsa, bu konuda 64 bilimsel çalışma olsun. Bu nedenle, Heneghan ve ekibi alanında yayınlar üçte altında incelendi. Her yayının deneysel konularda az sayıda eleştirmek, ama bu tam da onun işi vardı: tüm çalışmalar nihai bir sonuca süzülerek sonra bir araya getirilmiştir;Bu meta-analiz denir buna. Verilerin zayıflığı konusunda yaptığı sonuçlar seçimde, benim görüşüme göre profesyonelce çalışmalar derlemeye dahil başlar.

Çalışmalar, 1940 kadar uzanan su ile yüklenen askerler sırt çantaları bir yürüyüş sırasında onları içerseniz 40 daha fazla kilometre dayanacak gösteren. Bu çalışmalarda zaten askeri içki yoktu zaman, vücudunuzun sıcaklığı gül ve aşırı ısınma ve yorgunluk arasında bir ilişki olduğunu kaydetti. 80 yılı aşkın bir süredir, bu bulgular askeri, madencilik, yangın, elit ve eğlence sporcularda teyit edilmiştir.

Eğer tehlikeli olabilir ter fazla İçki

vakaları hiponatremi onlar başladığında daha tartı maratonu sona böylece dehidratasyon iptal etmezseniz, çok sarhoş bazı maraton meydana gelmiş, koşucular kaçınılması gereken bir durum olmaya devam etmektedir. Ben önermek Bütün ter daha içmek için tehlikeli olabilir . Karbonhidratlar yoğun egzersiz sırasında bizim kaslar enerji en önemli kaynağıdır.Araştırmacıların çoğu gruplar, sponsor veya markalar tarafından, bu bağırsakta emilir, bize türünü ve hızla mideden boşaltılması gereken bir içecek içinde çözülür karbonhidrat miktarını bildirir yıllardır bir övgüye iş yapmış ve egzersiz sırasında kas ulaşır.

Son olarak, ısı ve ter içinde uzun süreli egzersiz sırasında hiçbir mineraller ter söyledi. Çok fazla tuz kaybeden atletik performansı azaltabilir eğer belli değildir. spor içecekleri tuz katkısı terleme eşit bir hacim içmek olmasına rağmen, gelmez, ılımlı ve tüm tuz yerine ter.

Bu spor içki satmak evler halk içki yeme ve atletik performansı artırmak arasındaki bağlantıyı yapalım doğrudur. Onlar ünlü sporcu ve görüntüleri ve büyüleyici müzik kullanımı. Ama o da doğru olduğunu vardır açık Etiketlerin “Özellikle sporcular için yoğun kas zorlaması için içecekler.” Yetişkinler biliyorum ben değil bir havuz partisi Evimde görünen bir mojito rom markası X almak ve ben bir spor içki almak eğer benim rekor 03:30 yaşındayken düne kadar maratonda üç saat kaybetmezsiniz eğer . Oxford grubu ya da başka bir grup aferin meta-analiz çelişmez kadar spor içecekleri olursa olsun sıcak bir iklim çabaları uzun süre performansa düzeylerini spor iyi bir müttefik olduğuna yeterli bilimsel kanıt yoktur.